یک پنجره برای بهتر زیستن

خودهیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتراپی

 

ضرورت خودهیپنوتیزم

همه ی مردم دنیا به خودهیپنوتیزم به اندازه ی برق و روشنایی احتیاج دارند. تا اختراعی نشده، تا اختراعی ظاهر نگشته  و عملا مردم آن اختراع را بکار نبرده اند نمی دانند که به آن احتیاج دارند. چینی های قدیم،در هزاران سال پیش، قبل از اختراع چراغ نفتی، شبها برای روشنایی اتاق های خود از چوب استفاده می کردند. 

 

اروپاییها چراغ نفتی را تولید کردند و برای فروش به چین بردند،ولی هیچ کس نخرید! چرا؟ برای اینکه هنوز به خوبی نمی دانستند چراغ های نفتی چه هستند، عادت نداشتند از چراغ نفتی استفاده کنند. عادات زنجیره های پولادینی هستند که به دست و پای ملتها یا بسته می شوند ویا می بندند. 

 

بازگانان اروپایی ابتدا با شکست مواجه شدند. آنها مجبور شدند تعداد زیادی از چراغ های نفتی ها را پر از نفت کنند و رایگان به خانواده های چینی بدهند.

 

خانواده های چینی کم کم به این چراغ ها عادت کردند و پس از استعمال متوجه شدند که چراغ های نفتی چه نعمت گرانبهایی است و پس از مدتی احساس کردند که شدیدا به این چراغ ها نیاز دارند.

 

از این واقعه ی تاریخی نتیجه می گیریم تا وقتی که افراد و مردم عادت به استعمال اختراعی نکرده باشند نمی دانند که به آن چقدر احتیاج دارند و کمبود را درک نمی کنند.در حال حاضر همه ی خانواده ها و هر فرد ایرانی کمبودی مانند برق و روشنایی را در خانواده و وجود خود دارد ولی به وضوح نمی دانند که این کمبود را چطور می توان جبران کرد.

 

چرا خودهیپنوتیزم؟

جهان صنعت با همه ی پیشرفت هایش در زمینه  ی فیزیک اتمی و ماشین های الکترونیکی هنوز نتوانسته است برای مغزانسان کلیدی اختراع کند. شما احتیاج به کلید مغز دارید، که هر وقت این کلید را بچرخانید اراده ی شما آن چنان قوی شود که به سهولت بتوانید هر کاری را انجام دهید.

 

شما احتیاج به کلید مغزدارید که در موقع لزوم هر وقت آن را بچرخانید غم ها و افسردگی ها، پریشانی ها و آلام درونی خود را فراموش کنید.

 

شما احتیاج به کلید مغزی دارید  که هر وقت بچرخانید از زندگی لذت ببرید،در مقابل نا به سامانی ها، نا مرادی ها، بی وفایی ها و خیانت ها، شکست ها و ضررها مقاوم ومبارز باشید.

 شما احتیاج به کلیدی مغزی دارید که نگذارید که مشکلات و وقایع ناموافق زندگی مثل خوره روان شما را بخورد.

خود هیپنوتیزم کلید مغز،عواطف و احساسات شما است.”

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله ی سابلیمینال چیست؟ پیامهای زیر آستانه روشی ناآگاهانه برای تغییر باورها بخوانید

 

 

آیا شما هم از زندگی خود لذت نمی برید؟ روزهای زندگی بی تفاوت یکی پس از دیگری از مقابل شما می گذرد؟ آیا هیچ چیز نمی تواند شما را خوشحال کند؟ آیا شکست های عشقی و پولی در شما اثر نامطلوب می گذارد؟ آیا قادر نیستید این شکست ها را تحمل کنید یا فراموش نمایید؟

 

آیا هرچه کوشش و تلاش می کنید،باز هم شکست می خورید و موفق نمی شوید؟ آیا دچار اضطراب و پراکندگی  فکری هستید؟ آیا اختلافات خانوادگی و عدم توافق هماهنگی ها ی فکری شما را پریشان و افسرده کرده است؟ آیا دلتان میخواهد هوش،استعداد،قدرت،توانایی،جرئت و شهامت شما خیلی بیشتر از این که هست باشد؟

 

“خودهیپنوتیزم چاره ی همه ی این دردهاست.”

 

خودهیپنوتیزم و فواید آن

خودهیپنوتیزم شما را به سکون و آرامش می رساند؛ به کمک هیپنوتیزم شما میتوانید ظلم و بی عدالتی ها، حق کشی ها، قانون شکنی های زائیده اجتماع سرمایه داری را اگر نمی توانید از بین ببرید لااقل تحمل کنید.

 

خودهیپنوتیزم در موفقیت های زندگی روزانه و در بسیاری از موارد می تواند بسیار موثر باشد. در زیر تعدادی از فواید خودهیپنوفیز ذکر می شود:

 

۱- خودبینی و نشاط در زندگی

۲- ازدیاد مقاومت جسمی و فکری

۳- معالج بیخوابی

۴- بیدارشدن از خواب در هر موقع دلخواه

۵- تقویت حافظه

۶- تقویت تمرکز فکر و اراده

۷- تیزبینی و تیز شنوایی

۸- سرعت در یادگیری

۹- موفقیت در امتحانات و یادآوری خاطرات بسیار دور

۱۰- برطرف کردن مشکل ترس و عدم اعتماد بنفس

 

به طور کلی “خودهیپنوتیزم ” شبیه وان حمامی است که روح و روان شما را شستشو میدهد؛ آنگاه آماده می شوید که هرکاری را که دوست دارید شروع کنید و با موفقیت خاتمه دهید.

 

هر شکستی علتی دارد، که معمولا و اکثرا علت آن شکست خود ما هستیم،علت شکست در درون ماست،در درون ما ده ها دشمن داخلی وجود دارند که ما را از واقع بینی دور نگاه می دارد و یا به سوی بیراهه و انحراف سوق می دهد و ما کاملا بی خبر و بی اطلاع از فعالیت این جاسوسان درونی هستیم.

 

خودهیپنوتیزم”  به ما چنان هشیاری و نبوغی می بخشد که بتوانیم همه ی مشکلات پنهان در تاریکی درون خود را ببینیم. تا با شکست و خودکشی مواجه نشویم.

 

یادگیری خودهیپنوتیزم

یادگرفتن خودهیپنوتیزم بسیار ساده و آسان است. نه احتیاج به ریاضت کشیدن دارد نه احتیاج به نخوردن و نخوابیدن.

تمرین خودهیپنوتیزم را در همه جا می توانید انجام دهید؛در اتوبوس،در روی صندلی،موقع قدم زدن کنار استخر،پشت میز،هنگام گردش و تفریح و بازی.

 

هیپنوتیزم درجات متفاوتی دارد و به طور کلی شامل ۶ مرحله است و در هر درجه  از خواب شخص حالات خاصی دارد.{شکل ص۶۹}

 

 هیپنوتیزم خواب نیست!

قبل از هرچیز باید بدانید که هیپنوتیزم به معنای خواب مصنوعی است، و کلمه ای است قدیمی. اسم صحیح و جدید این حالت خاص”تمرکز فوق العاده ی ذهن” است که این حالت خاص ذهنی را عرفا و دراویش “خلسه” و “جذبه” می گوید.

 

بیشتر مردم قبل از هیپنوتیزم شدن می ترسند، زیرا نمی دانند که در چه حالتی خواهند داشت؟ آیا کاملا خواب هستند؟اراده شان به کلی از دست می رود یا نه؟

 

در درجات اولیه ی هیپنوتیزم شخص آگاهی کامل دارد کاملا احساس می کند که بیدار است،صداها را می شنود و در دو مرحله ی اول شخص اصلا احساس نمی کند که هیپنوتیزم شده است فقط حس می کند که تمام بدنش شل شده، ممکن است احساس کند بدنش سنگین یا سبک هستند و یا اگر تلقین شود که دستش سبک است و بالا می آید همین اتفاق را هیپنوتیزم شونده حس می کند. در درجات بالاتر، تلقین  پذیری “خوابرفته” بیشتر می شود تا حدی که تلقین می کنیم و دستش غیرارادی خودبخود شروع به چرخش کند و نتواند دستش را نگه دارد.

 

هیپنوتیزم ضرر یا خطری ندارد.

هیپنوتیزم تمرکز فکر است و متمرکز کردن فکر یعنی به یک موضوع ثابت فکر کردن، یا به معنی دیگر دقت و توجه درباره ی یک موضوع. در واقع شما در حین تمرکز روی یک موضوع تا حدودی هیپنوتیزم هستید.

 

سخن آخر

بعنوان سخن آخر به شما نوید می دهم که شما می توانید موفق شوید. اگر کلمه ی “من میخواهم” را از اعماق روح بگویید می توانید ستارگان را از آسمان به زیر بکشید.

 

ناپلئون می گوید هر فکری که از مغز بگذرد عملی است وهیچ کاری نشد ندارد. و از همه مهم  تر خدا به شما نوید می دهد:”فمن یعمل مثقال ذره خیرا یره و…” یعنی به هراندازه که در راه نیکی و بهبودی قدم برداری به همان اندازه پاداش خواهید گرفت. به عبارت ساده تر “به جز ازکشته ندروی”

 

خودهیپنوتیزم راه موفقیت، سعادت، سلامت را بسیار بسیار بسیار آسان و کوتاه کرده است.

 

با فن خودهیپنوتیزم مثل این است که برای رسیدن به مقصود به جای پیاده رفتن سوار جت یا ماهواره شده اید؛ به همان سرعت و سهولت می توانید فرشته ی خوشبختی،سعادت و سلامت را در آغوش بکشید.

 

برگرفته از کتاب خودهیپنوتیزم استاد کابوک پیشکسوت در عرصه ی خودهیپنوتیزم

فاطمه شریفی

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

    kajdom پاسخ

    آقا آقا آقا چقد حاشیه رفتی. اول بنویس این خود هیبنوتیزم چجوری بساطش بسترش فراهم میشه و چطور با مغز کانکت میشه بعد از محسنات حرف بزن. چجوریه؟؟ چجوری این جمله ها از زیر یه چیزایی توو ذهن در میرن و میرن توو باور..؟؟. چی از چی عبور نمیتونسته حالا میتونه عبور کنه.... یعنی چجوری ضمیر ناخودآگاه و فتح کردید. ببخشید چون اینارو نوشتی.. بعدش به بحث اختراعات و اینا وارد شدی آخرشم نفهمیدیم خود هیبنوتیزم با آگاهی انجام میشه با امواج انجام میشه،، فرکانس عوض میکنی کلماتت میشینه توو جیگر مغز؟؟. برام مهمه،، واقعا مهمه. چون توضیحش پیچیده است علت نیازم و نمیگم. شما یه خورده واضح لطفا.

      مرضیه فاطمی پاسخ

      سلام خدمت شما. این مقاله را یکی از همکاران از کتاب کابوک تهیه کردند. اگر با اصل و اساس هیپنوتیزم آشنایی ندارید در سایر مقالاتمون به اون پرداختیم. چند مقاله در این خصوص داریم می تونید مطالعه کنید.