یک پنجره برای بهتر زیستن

زن و شوهر و مسئولیت ۱۰۰ درصدی در زندگی

زن و شوهر

زن و شوهر با هم زندگی مشترک را می سازند. آیا این جمله بدان معناست که هر یک از زن و شوهر فقط ۵۰ درصد در کیفیت ازدواج و زندگی مشترک مسئول هستند؟

پاسخ خود را در ویدیوی مرضیه فاطمی ببینید.

زن و شوهر و مسئولیت ۱۰۰ درصدی در زندگی مشترک

مرضیه فاطمی هستم. سلام می کنم به اعضای خوب کانال یک پنچره و وب سایت ۱panjereh.ir

در خدمت شما هستم تا به این سوال پاسخ بدم که آیا زنان در زندگی مشترک ۱۰۰ درصد مسئول هستند؟ این عبارتی است که در مقدمه پکیج زن موفق در زندگی مشترک بیان کردم.

خیلی از عزیزانی که کارهای ما رو دنبال می کنند این سوال رو از من پرسیدند که ایا معنی این عبارت اینه که آقایون صفر درصد مسئول هستند?

صحبتی که می خوام امروز بکنم اینه که این جمله هرگز بدان معنا نیست که آقایون صفر درصد مسئول هستند.

بلکه اونها هم ۱۰۰ درصد مسئول هستند. چطور میشه که هم خانم و هم آقا ۱۰۰ درصد مسئول باشند؟

زن و شوهر، پایه های زندگی مشترک

اجازه بدید یک مثال بزنم. ما دو تا پا داریم که می تونیم با این دو پا راه بریم و بدویم تصور کنید که وقتی داریم با سرعت خیلی زیاد می دویم یه دفعه ای مجبور می شیم یکی از پاهامون رو بالا بگیریم؟ چه اتفاقی می افته؟ به احتمال خیلی زیاد زمین می خوریم.

می تونیم بگیم چون دو تا پا داریم هر کدوم از این پاها در کیفیت راه رفتن و دویدن ما فقط ۵۰ درصد نقش دارند و اگر یکیشون رو بالا بگیریم و یا حتی از دست بدیم فقط ۵۰ درصد در کیفیت راه رفتن ما اختلال ایجاد میشه ؟

نه ما نمی تونیم این حرفو بزنیم. درسته که دو تا پا داریم اما هر کدوم تقریبا ۱۰۰ درصد در کیفیت راه رفتن ما تاثیرگذارند. زن و شوهر هم پایه های زندگی مشترک هستند و هر کدومشون در زندگی مشترک ۱۰۰ درصد مسئول هستند.

اما چون ما این پکیج رو فقط برای خانمها تهیه کردیم خطاب به خانم ها گفتیم که شما ۱۰۰ درصد مسئول هستند.

پیشنهاد می کنم هرگز بسته آموزشی زن موفق در زندگی مشترک را از دست ندهید. برای سفارش کلیک کنید:  بسته آموزشی زن موفق در زندگی مشترک

یکی از بزرگترین اشتباهات زنان در رابطه با شوهر

وگرنه این هر گز به این معنا نیست که خانمها باید مرد رو کنار بزنند و همه بار مسئولیت زندگی رو یک تنه به دوش بکشند.

عزیزانی که این پکیج رو تهیه کرده اند و فیلمها رو تا انتها دیده اند اتفاقا خیلی خوب می دونند که ما اشاره کردیم یکی از اشتباهات زنان اینه که می خوان مرد رو از جایگاه خودش خارج کنند و می خوان یک تنه مسئولیت های زندگی رو به دوش بکشن و همه کاره باشند

بنابراین روشنه که این صحبت هرگز به این معنا نیست که آقایون درکیفیت زندگی مشترک هیچ وظیفه و نقشی ندارند اما هر یک از زن و شوهر باید این نکته رو به خاطر داشته باشند که در مقابل زندگیش ۱۰۰ درصد مسئوله

مسئولیت ۱۰۰ درصدی زن و شوهر در قبال فرزند نوزاد

متاستفانه بسیار رایج است که ما اول در دام مسئولیت ۵۰-۵۰ گرفتار می شویم و بعد کم کم آن ۵۰ درصد خودمان را هم فراموش می کنیم و همه مسائل را به گردن همسر می اندازیم.

به دلیل اهمیت این موضوع چند مثال دیگر را هم به کلیپ اضافه کرده ام. یکی از این مثالها مسئولیت ما نسبت به فرزند خصوصا نوزادمان است.

آیا اگر نوزاد در حال گریه باشد زن می گوید که خوب من دیگر مسئولیتهای خودم را انجام داده ام و نوبت شوهرم است که پیگیر حال بچه شود؟ مرد چطور؟

فرض کنید مثلا در آن لحظه زن در آشپزخانه است یا در خانه حضور ندارد. آیا مرد می گوید که این کارها به عهده ی زن است و بنه من ارتباطی ندارد؟ یا وظیفه ی خودش می داند که برای گریه ی نوزادش کاری بکند؟

پس چطور می شود که وقتی زندگیمان به ناله و فغان می رسد گوشه ای می نشینیم و دیگری را مسئول می دانیم؟

 

مسئولت ۱۰۰ درصدی در شراکت تضاربی

نمونه ی دیگری از مسئولیت در شراکتهای تضاربی است. فرض کنید که شما با یک شرکت ۳ نفره یک قرارداد سرمایه گذاری می بندید. و مبلغی را برای سرمایه گذاری به آنها واگذار می کنید.

پس از مدتی شرکت ورشکست شده و افرادش متواری می شوند. تا اینکه بالاخره یکی از این افراد را پیدا می کنید. اما با همه ی تلاشتان او فقط یک سوم پولتان را به شما می دهد و می گوید من فقط یک سوم مسئول هستم!

در شراکت تضاربی افراد به شما تضمین می دهند که هر کدام ۱۰۰ درصد در قبال بازپرداخت به شما مسئول هستند. همین موضوع باید در زندگی مشترک نیز وجود داشته باشد.

هر یک از ما باید در قبال کم و کیف زندگی مشترک ۱۰۰ درصد خود را مسئول بدانیم و هر کاری که لازم می دانیم برای رشد و بهبود آن انجام دهیم.

مرضیه فاطمی
مدرس پکیج آموزشی زن موفق در زندگی مشترک

دیدگاه‌ها (0)

*
*