یک پنجره برای بهتر زیستن

بخشی از سخنرانی رازهای گفتگو با همسر

گفتگو با همسر

گزارش تصویری دو سخنرانی در یک روز

یک شنبه ۲۲ اسفند ماه، دو رویداد را در یک روز، یکی صبح و دیگری بعد از ظهر تجربه کردیم. این جلسه به دعوت دبستان کوثر واقع در ناحیه ۲ اصفهان با مدیریت سرکار خانم مرادی و سخنرانی مرضیه فاطمی برگزار گردید:

♦ برنامه اول: سخنرانی ویژه والدین در جلسه ی آموزش خانواده با موضوع رازهای گفتگو با همسر

♦ برنامه دوم: سخنرانی ویژه معلمین در جلسه شورای آموزگاران قطب چهار در ناحیه ۲ با موضوع رسیدن به درک متقابل در گفتگو

در این مقاله به ارائه گزارش این برنامه، بخشهایی از سخنرانی رازهای گفتگو با همسر و نیز نظرات برخی از شنوندگان پرداخته ایم.

برنامه اول: سخنرانی “رازهای گفتگو با همسر” ویژه والدین

سخنرانی در مدرسه و همزمان با زنگ تفریح دانش آموزان و شر و شور و سر و صدای حیاط مدرسه شروع شد! والدین که برای هماهنگی های امور فرزندانشان و انتخاب رشته تحصیلی، به این جلسه آمده بودند نمی دانستند که در شلوغی خانه تکانی عید، یک سخنرانی دیگر هم در انتظار آنهاست. آن هم در مورد موضوعی که مستقیم به خود فرزندان مربوط نبود. بلکه اول به زندگی خود آنها مربوط بود. اما طبیعتاً نتیجه آن به فرزندانشان هم می رسید. خوشبختانه، موضوع انتخابی مورد استقبال والدین قرار گرفت. به گونه ای که یک ساعت بعد از پایان سخنرانی هم مشغول پاسخ به سوالات والدین عزیز بودم. نظرات برخی از آنها را میتوانید در انتهای مطلب ببینید.

جرقه ی انتخاب موضوع

جرقه ی انتخاب موضوع از رخدادی نشات گرفت که در نمایشگاه “بانوی قدسی” در تهران رخ داد. این نمایشگاه در آستانه نوروز ۹۶ برگزار شده بود و یک پنجره هم در این نمایشگاه حضور داشت.

اتفاق جالب مربوط به رفتار یک کودک دبستانی نسبت به محصولات ما بود. این کودک در قالب یک اردو و به همراه معلمین و مادرش در این نمایشگاه حضور پیدا کرده بود. همه ی هم کلاسی های او گرد غرفه ی کناری من که فروش زیور آلات دخترانه بود جمع شده بودند. اما از این بین، توجه او به غرفه ی ما جلب شد. نگاهی به محصولات کرد و یکی از سی دی ها حسابی چشمش را گرفت. بعد در حالی که جمعیت داشت با سرعت از نمایشگاه بیرون می رفت دست مادرش را محکم به عقب کشید و گفت : “مامان بیا”.

مادرش گفت چه شده است؟

گفت: “این سی دی را ببین. نوشته رازهای گفتگو با همسر ! بیا اینو بخر!”

این کودک دبستانی که با هوش خود متوجه شده بود پدر و مادرش در گفتگو مشکل دارند مادرش را به خرید بسته ی رازهای گفتگو با همسر تشویق می کرد! این شد که من تصمیم گرفتم در جلسه ای که برای والدین کودکان دبستانی صحبت می کنم به مقوله ی رازهای گفتگو با همسر بپردازم. چرا که مطمئناً بچه هایی که در خانه ای امن و آرام بزرگ شوند، با تمرکز و آرامش بیشتری به درس و تحصیل می پردازند. علاوه بر این وقتی در خانه فضای گفتگوی صحیح وجود داشته باشد کودکان نیز نه تنها در تحصیل بلکه ددر برقراری تعاملات اجتماعی نیز موفقترند. از این رو وقتی بزرگتر شوند می توانند در ابعاد مختلف زندگی از جمله ازدواج، فرصتهای شغلی، کسب و کار و معاملات موفقتر باشند.

بخشهایی از سخنرانی رازهای گفتگو با همسر

در این جلسه یک ساعته به چهار تضاد در شیوه سخن گفتن مردها و زنها و دردسرهایی که ایجاد میکند اشاره کردیم. در پایان نیز راهکارهایی برای هر یک از زنان و مردان ارائه کردیم. بخشهایی از این سخنرانی شامل موارد زیر است:

چرا مردها به حرف زنها گوش نمی دهند و از درد دلهای آنها عصبانی می شوند؟
چرا مردها به زنها می گویند غرغرو؟
چرا مردها نصف حرفهای زنان را نمی شنوند؟

این فایلها به رایگان برای کسانی که در خبرنامه ازدواج موفق وب سایت ما ثبت نام کرده اند ارسال می شود. اگر علاقه مند به عضویت در خبرنامه ازدواج موفق هستید لینک زیر را کلیک کنید.

محتوای این سخنرانی از پکیج آموزشی “زن موفق در زندگی مشترک”  بخش “رازهای موفقیت زن در گفتگو با شوهر”  گرفته شده است. به شدت توصیه میکنم حتما این بسته آموزشی ارزشمند را تهیه و در زندگی خود تحول ایجاد کنید. این فیلم آموزشی با زبانی ساده شاه کلید موفقیت در زندگی مشترک را به زنان می آموزد.  پیشنهاد میکنم اگر مرد هستید برای همسرانتان به عنوان هدیه این پکیج را تهیه کنید چرا که این پکیج، به موفقیت توام زن در زندگی فردی و خانوادگی می پردازد.

  برای سفارش بسته کامل آموزشی زن موفق در زندگی مشترک اینجا را کلیک کنید 

برای سفارش فیلم آموزشی رازهای موفقیت زن در گفتگو با شوهر اینجا را کلیک کنید

پیشنهاد صادقانه  من به همراهان عزیز یک پنجره

پکیج “زن موفق در زندگی مشترک” حاصل تلاش خالصانه و پر بازده من در تولید یک محصول آموزشی جامع است که از چهار منظر زیر به بررسی مقوله های ازدواج موفق پرداخته است:

♦   شخصیت زن

♦   شخصیت مرد

♦   گذشته زن و مرد

♦   ارتباط متقابل زن و مرد

به شما قول میدهم هیچ جای دیگر نمی توانید محصولی پیدا کنید که این حجم اطلاعات را به زبانی ساده آن هم در تنها ۸.۵ ساعت در اختیار شما قرار دهد. محصولی است که در زندگی خودم بسیار کاربرد داشته و اگر تولید خودم نبودم با اصرار زیاد به همه دوستانم سفارش میکردم. کما اینکه برخی رفقا خریده اند.

قیمت این محصول در مقایسه با محتوایی که ارائه میدهد واقعا ارزان است. و در حال حاضر نیز یک تخفیف فوق العاده خورده است. توصیه اکید و دلسوزانه من این است که از این فرصت فوق العاده برای خرید این پکیج استفاده کنید و در زندگی خود جهش ایجاد کنید.

   برای سفارش بسته کامل آموزشی زن موفق در زندگی مشترک اینجا را کلیک کنید 

برنامه دوم: سخنرانی “رسیدن به درک متقابل در گفتگو” ویژه معلمین

برنامه دوم: سخنرانی ویژه معلمین در شورای معلمان قطب ۴ با موضوع “رسیدن به درک متقابل در گفتگو” بود.

معلمین دبستانی که ظهر هنگام خسته و کوفته از سر کلاس کودکان دبستانی به جلسه آمده بودند هم خودشان غافلگیر شدند و هم ما را غافلگیر کردند. من که از قبل می دانستم معلمهای عزیز، بعد از یک روز کاری حوصله سخنرانی ندارند، جلسه را به سمت ترکیب کارگاه گفتگو و سخنرانی سوق دادم.

شروع چالش بر انگیز، میانه و پایان شیرین جلسه

جلسه با یکی از فعالیتهای کارگاه گفتگو آغاز شد. این فعالیت که با شنیدن یک موسیقی ۲ دقیقه ای لذت بخش همراه بود تنش ها را از تن معلمان به در کرد و لبخند رضایتی به آنها داد. پس از موسیقی به معلمان این نوید را دادم که می توانند یک گفتگوی یک دقیقه ای داشته باشند( بخشی از فعالیت اصلی). اما متاسفانه گفتگوی یک دقیقه ای فعالیت چالش زا شد و معلمان از کنترل خارج شدند! سر و صدا به قدری سالن را پر کرده بود که صدای بلندگو هم به کسی نمی رسید! اما خوشبختانه در ادامه جلسه با معرفی دو مفهوم بسیار مهم از گفتگو که کلید درک متقابل بود توانستم سکوت و توجه را برقرار کنم. معلمان چنان شگفت زده شده بودند که با سکوت و هیجان تمام، مطالب را دنبال کردند.

فعالیت دو نفر از معلمان

در پایان دو نفر از معلمان خوش ذوق نکات مطرح شده را در قالب گفتگوی معلم و دانش آموز انتقال دادند. آنها دو سناریوی متضاد از گفت و گوی موفق و ناموق بین معلم و دانش آموز را ارائه کردند.

بخشی از این فعالیتها از  کارگاههای دیالوگ ( گفتگوی هم افزا)”  گرفته شده است. ما در یک پنجره، سالی دو بار اقدام به برگزاری کارگاه های دیالوگ ( گفتگوی هم افزا) می کنیم. اگر پیش از شرکت در این کارگاهها علاقه مند به آشنایی با مفهوم دیالوگ هستید میتوانید  فیلم آموزش گفتگوی هم افزا”  را از اینجا دانلود کنید: هنر گفتگو 

نظرات صوتی مخاطبان

نظر صوتی خانم مصطفایی

نظر صوتی زهرا خانم

نظر صوتی آقای شاه زیدی

نظر صوتی خانم بهادران از مدرسه امروز ما

دیدگاه‌ها (0)

*
*