یک پنجره برای بهتر زیستن

احساس تنهایی و خلاء در یک رابطه عاطفی

احساس تنهایی, رابطه عاطفی ، ارتباط عاطفی ، زن عاشق، زنان عاشق

عشق و رابطه ی عاطفی، ممکن است برای یک فرد تنشها و اضطرابهایی از جمله احساس تنهایی را ایجاد کند. هر چند عوامل بیرونی همچون مخفی بودن ازدواج یا رابطه خارج از چارچوب ازدواج خصوصا برای یک زن می تواند بر شدت این احساس تنهایی ، خلاء و عدم امنیت بیفزاید. اما عوامل درونی  نیز در کم و کیف این احساسات تاثیر گذار است.

مستقل از عوامل بیرونی، میزان عزت نفس یک فرد به تنهایی در کیفیت احساسات و آرامش او تاثیر گذار است. در اینکه  احساسات مثبت اعم از آرامش، امنیت و خوشبختی را در یک ازدواج تجربه کند یا درگیر احساس تنهایی و عدم امنیت شود.

هم چنین عزت نفس یک فرد در اینکه اساسا او وارد چه رابطه ای بشود و از چه رابطه ای پرهیز کند بسیار تاثیرگذار است.

در اینجا در قالب پرسش یکی از بانوان عزیز و خوانندگان کتاب “۷ راز دلبسته کردن شوهر” میخواهیم به نقش خود زن در کیفیت احساسات او در عشق و زندگی مشترک بپردازیم.

سوال: مشغله ی کاری زیاد همسرم و بی توجهی او به من به شدت در من احساس تنهایی و خلاء ایجاد کرده، چه کنم؟ 

سلام. وقت شما بخیر. من با شما از طریق کتاب الکترونیکی ۷ راه دلبسته کردن همسر آشنا شدم.

راستش من چند ساله درگیر یه رابطه عاطفی ام.. که از چند وقت پیش خیلی جدی تر شد.. مثل هزار و یک رابطه دیگه بالا و پایین زیاد داشته رابطه مون.. ماجرای آشنایی مون و رابطه مون خیلی طولانیه که نمیخام سرتونو درد بیارم.. اما الان مهمترین مساله ای که مدام بین ما اختلاف ایجاد میکنه مشغول بودن زیاد ایشون به کاره و احساس تنهایی، نادیده گرفته شدن و کمبود محبت از سوی ایشون برای منه..

با یک فیلم آموزشی ۸.۵ ساعته زندگی مشترک خود را متحول کنید. برای مشاهده بسته آموزشی  زن موفق در زندگی مشترک اینجا  را کلیک نمایید.

محورهای مورد بحث

در پرسش شما مسائل زیادی خودش رو نشون میده از جمله:

۱-   چه میشود که مردی ازدواج را به تاخیر می اندازد ( چه در دوره عقد و چه پیش از آن )؟ نقش فعال همسر در تغییر شرایط موجود چیست؟

۲-   چه میشود که مردی معتاد به کار میشود و از توجه و ابراز عشق به همسر غافل میشود؟ نقش فعال زن در تغییر شرایط آن چیست؟

۳-   چه میشود که زن حساس و آسیب پذیر میشود؟ از سکوت و خلوت مرد به هم می ریزد؟ از اشتغال زیاد مرد به هم می ریزد و چطور میتواند خود را تغییر دهد.

۴-   چه میشود که زن در یک رابطه عاطفی به هر شرایطی تن می دهد و خواسته ها و نیازهایش نادیده گرفته میشود؟  نقش فعال او در تغییر شرایط خود چیست؟

سوال ۱ و ۲ سوالاتی است که در بخش اول پکیچ زن موفق در زندگی مشترک که به مقوله ی رازهای موفقیت زن در ارتباط با شوهر می پردازد به آن پاسخ داده شده است. و سوالهای ۳ و۴ نیز در بخش سوم پکیج زن موفق در زندگی مشترک که به اشتباهات زنان در عشق و زندگی مشترک می پردازد پاسخ داده شده است.

چگونه می توانم از مشغله کاری همسرم به هم نریزم و احساس تنهایی نکنم؟

اینطور که از صحبت های شما پیداست در حال حاضر اون چیزی که شما رو ناراحت میکنه و مسئله ی اصلی شماست ( در کنار همه موضوعات دیگه) اینه که مشغله ی کاری ایشون در شما احساس تنهایی و خلا ایجاد کرده ..  یعنی صورت سوال شما، این نیست که حالا این رابطه به کجا ختم میشه ایشون تعهد دارن یا نه و سوالاتی از این قبیل .. بلکه صورت مسئله ی شما اینه که من درگیر خلا میشم. کم آوردم. مشغله ی کاری بیش از حد همسرم در من احساس تنهایی و خلاء ایجاد میکنه و وقتی اعتراض میکنم متهم به بهانه جویی می شم. از یک طرف نمیتونم شرایط موجود رو تحمل کنم و حتی به علاقه همسرم شک کردم و از طرف دیگه چون چند سال انرژی گذاشتم توی این رابطه نمیخوام رابطه خراب بشه..

مساله از چند جهت قابل بررسیه:

♦   یکی خود آقا و رفتارها و شرایط ایشون

♦   و دیگری خود شما و اینکه تو این موقعیت چه اقدامی باید انجام بدید.

 صحبت من اینجا پیرامون این مسئله است که خود شما در موقعیت کنونی چه میتوانید بکنید. یعنی فعلا به نقش شما تکیه میکنیم. و کاری به نقش مرد نداریم. وقتی شما در جایگاه خود بتوانی رفتار درست را انتخاب کنی بخش عمده ای از راه رو رفتیم و مرد هم بعد  ناخودآگاه ناگزیر میشود در مسیر انتخاب و تصمیمی که شما گرفته اید تغییرات لازم را اعمال کند. به سوال شما از دو منظر پاسخ میدم:

 ۱- چه میشود که دچار خلا میشوم؟ آیا مشکل از من است که دچار خلا میشوم؟ برای رهایی از این احساس تنهایی چه کنم؟

۲- آیا به هر قیمتی باید صبر کنم؟ حق و حقوق من کجا میرود و چه باید بکنم

دو واکنش متضاد و اشتباه زنها در عشق

در پکیج زن موفق در زندگی مشترک به هشت اشتباه رایج خانمها در عشق و ازدواج اشاره کرده ام. که این اشتباهات به چند شکل خود را نشان میدهد. در اینجا به بررسی دو دسته رفتار اشتباه و متضاد زنها در عشق و ازدواج می پردازیم.

با تقویت عزت نفس زندگی خود را در ابعاد مختلف از عشق و ازدواج گرفته تا تحصیلات و ثروت دگرگون کنید. برای دانلود  فیلم آموزشی تقویت عزت نفس اینجا  را کلیک نمایید.

دسته اول: زنانی که در تعقیب عشق هستند 

این دسته از زنان از سکوت و خلوت مرد به هم می ریزند. به شدت درگیر ترس از طرد شدن هستند. خلاءهای درونی دارند و فکر میکنند که همسرشان باید این خلاءها را پر کند. اما این اتفاق هرگز نمی افتد. این دسته از زنها، عشق برایشان مثل اعتیاد است. عشق آنها از جنس وابستگی است. به عشق و همسر معتاد میشوند. و همانطور که فرد معتاد وقتی به مواد دسترسی نداشته باشد به هم میریزد چنین عشاقی نیز وقتی معشوق برای آنها وقت نداشته باشد به هم میریزد. آنها مدام در تعقیب معشوق هستند و عشق گدایی میکنند.

متاسفانه این زنها برای مرد دل زننده میشوند. چون مرد احساس میکند که کسی به او چسبیده است. کسی که به او فرصت اینکه برای خودش باشد نمیدهد. به این ترتیب هر چه مرد بیشتر در صدد آزادی و رهایی خودش می رود بیشتر از زن فاصله میگیرد. و زن هر چه بیشتر در طلب عشق میدود کمتر دریافت میکند.

دسته دوم: زنان قربانی عشق 

دسته ی دیگری از زنها هستند که به خاطر دریافت عشق و محبت مرتب به مرد باج می دهند. از خود و خواسته هایشان می گذرند. خود را سانسور می کنند. خود را در مقام دوم اهمیت قرار می دهند. اجازه می دهند مرد هر طور دوست دارد با آنها رفتار کند و خلاصه حق و حقوق و برخوردی که شایسته اش را دارند طلب نمی کنند.

مهم ترین راز موفقیت زن در عشق 

به نظر می آید این دو دوسته در مقابل هم هستند. یکی کامل از خودش میگذرد و خودش را فدا میکند. و دیگری مدام میخواهد مرد را به کنترل در آورد تا نیازهای عاطفی او را تامین کند. اما مسئله مشترک بین هر دوی این دسته ها یک چیز است: کمبود عزت نفس.  من در پکیج افزایش عزت نفس کامل به اینکه کمبود عزت نفس هر یک از مرد یا زن چه در عشق و چه در ازدواج چه مشکلاتی ایجاد میکند توضیح داده ام.

افراد در مقابل کمبود عزت نفس ممکن است  به شیوه های بعضاً متضاد واکنش نشان دهند. ممکن است به دلیل عزت نفس پایین از خود و خواسته هایشان بگذرند. یا بالعکس موضع دفاعی بگیرند و تلاش کنند که دیگران را به کنترل و سیطره ی خود در بیاورند.  و مرتب عشق و توجه طلب کنند.

اما به هر ترتیب مسئله ی اصلی کمبود عزت نفس است. کمبود عزت نفس در هر کسی به شکل خاص او و در قالب رفتارهای خاص او خود را نشان میدهد. ما در پکیج افزایش عزت نفس به افراد تمریناتی می دهیم که هر کس در زندگی خود نمودهای کمبود عزت نفس را پیدا کند و آنها را برطرف کند.

با تقویت عزت نفس زندگی خود را در ابعاد مختلف از عشق و ازدواج گرفته تا تحصیلات و ثروت دگرگون کنید. برای دانلود  فیلم آموزشی تقویت عزت نفس اینجا  را کلیک نمایید.

پیشنهاد ما به شما

پیشنهادی که من به شما دارم این است: قبل از اینکه به سراع این برویم که آیا اشتباه از این آقاست یا نه، و ایا ایشان باید رفتار خود را تغییر دهد یا نه. به این بپردازیم که نقش فعال من در موقعیت کنونی چیست؟ من باید چه تغییراتی در خودم ایجاد کنم؟

موقعیت شما خاص است، شما چند سال در یک رابطه بوده اید زمان به ثمر رسیدن این رابطه هم موکول به آینده شده است. و شخص مورد نظر هم خیلی سرش شلوغ است. همینها به تنهایی میتواند یک زن را به لحاظ روحی عاطفی به هم بریزد. عدم یقین به اینکه آینده چه خواهد شد و چند سال رابطه به کجا ختم خواهد شد خود به تنهایی میتواند منشا احساس تنهایی، ترس و عدم امنیت شود. اما

حتی زنانی که ازدواج کرده اند و با شوهرشان که یقین دارند متعهد و عاشق است زیر یک سقف هستند هم ممکن است به کرات این عدم احساس تنهایی و عدم امنیت را تجربه کنند. چرا؟ چون این احساس در درون یک زن است و ممکن است مستقل از اتفاقات بیرونی بروز کند و مایه ی ازار یک زن شود. پس برای تغییر باید از درون شروع کرد. بنابراین پیشنهاد من این است که ما پیش از اینکه بخواهیم کسی را متهم کنیم یا تغییر دهیم از خودمان شروع کنیم. و عزت نفس خود را تقویت کنیم.

چگونه عزت نفس رابطه عاطفی مرا متحول می کند؟

وقتی شما عزت نفس خود را تقویت کنید به یک احساس امنیت، آرامش و اطمینان می رسید. از یک سو کمتر احساس تنهایی و خلاء می کنید و کمتر آزرده می شوید. از دیگر سو چون برای خود ارزش و احترام قائل هستید اجازه نمیدهید کسی به شما ظلم کند. اجازه نمی دهید کسی بدون رعایت حدو حدود بایدها و نبایدها با شما ارتباط عاطفی برقرار کند. هر وقت دوست داشت برای شما وقت بگذلرد و هر وقت دوست نداشت شما را در تنهایی خودتان تنها بگذارد.

احساس تنهایی

اگز عزت نفس خود را تقویت کنید در یک شرایط میانه قرار می گیرید. نه بیش از حد به هم می ریزید و می خواهید مرد را به کنترل در آورید. و نه خود را قربانی میکنید و بیش از حد از خود می گذرید.

پیشنهاد من این است که اولا روی عزت نفس خود کار کنید. میتوانید از پکیج افزایش عزت نفس ما و تمریناتی که ارائه کرده ایم استفاده کنید. هم چنین می توانید از فایلهای صوتی خودهپنوتیزم یا هیپنوتراپی عزت نفس ما استفاده کنید. به شما قول میدهم این فایلهای صوتی نه تنها رابطه شما بلکه زندگی شما را در ابعاد مختلف دگرگون خواهد کرد.

ثانیا حتما پکیج زن موفق در زندگی مشترک را تهیه کرده و استفاده کنید. اگر هم کل پکیج را نمیخواهید حتما بخش سوم از پکیج زن موفق در زندگی مشترک ( رازهای موفقیت زن در عشق و ازدواج) را تهیه کرده و مطالب آن را دنبال کنید. در این بخش ما به هشت اشتباه عمده زنها در ارتباط با عشق و شوهر می پردازیم.

تصمیم گیری صحیح در یک رابطه عاطفی به عزت نفس ما بستگی دارد

به نظر من شما حداقل سه هفته این تمرینات را انجام دهید. بعد باید در مورد بعد از آن صحبت کنیم. چون این مسئله ی عمیقی است و همه ی زندگی و آینده شما را تحت تاثیر قرار میدهد. اما اگر از خودتان شروع کنیم بهتر است. میتوانیم سه هفته تا یک ماه تمرینات عزت نفس ما را انجام دهید. بعد دوباره در مورد اینکه اکنون چه احساس و طرز فکری دارید و میخواهید با این رابطه چه کنید بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دو اعتقاد قلبی من برای موفقیت در یک رابطه عاطفی

من عمیقا دو اعتقاد برای موفقیت در یک رابطه عاطفی دارم

♥   راز موفقت در هر رابطه ای اینه که روی خودمون سرمایه گذاری کنیم و

♥   هر رابطه ای و در هر سطحی برای اینه که به ما کمک کنه خودمون رو بشناسیم و رشد بدیم.

بهتر است در هر موقعیتی قبل از هر چیز آن موقعیت را به عنوان فرصتی برای رشد خود نگاه کنیم و بر روی رشد خود سرمایه گذاری کنیم. وقتی ما رشد کنیم سایر مسائل هم در سایه ی این رشد حل می شوند.

نویسنده: مرضیه فاطمی

مدرس بسته آموزشی زن موفق در زندگی مشترک

و بسته آموزشی افزایش عزت نفس

دیدگاه‌ها (0)

*
*