یک پنجره برای بهتر زیستن

۱۰ نکته‌ی پایه‌ای برای افزایش درآمد و رسیدن به آزادی مالی

افزایش درآمد و رسیدن به استقلال و آزادی مالی

اگر تصمیم گرفته‌اید که فکری به حال افزایش درآمد ، استقلال مالی و رهایی از مشکلات خود بکنید به شما تبریک می‌گوییم. قدم در راه مفید اما پرچالشی گذاشته‌اید و قبل از هر چیز باید با اصول آن آشنا شوید. در این مقاله ده اصل کلیدی که برای شروع باید بدانید را به شما معرفی می‌کنیم.

مسئولیت افزایش درآمد و کسب ثروت را شخصا به عهده بگیرید

متقاعد شوید این شما هستید که باید مسئولیت کسب ثروت و افزایش درآمد خود را به عهده بگیرید نه هیچ کس و هیچ چیز دیگر. بک بار برای همیشه تصمیم بگیرید که خودتان – تنها خودتان- خود را از شر مشکلات مالی نجات دهید.

بخشی از درآمد خود را پس انداز کنید

جیم ران، پیشرو در مکتب رشد شخصی و استاد نویسندگان و سخنرانان انگیزشی مطرح در این حوزه، میگوید:

“تفاوت بین افراد فقیر و ثروتمند خیلی ساده است. افراد فقیر پول را خرج میکنند و سپس اگر چیزی باقی ماند آن را ذخیره میکنند. مردمان ثروتمد پول خود را ذخیره میکنند، سپس اگر چیزی باقی ماند آن را خرج میکنند. “

به همان ترتیب که رمز لاغر شدن کمتر خوردن و تحرک بیشتر است رمز ثروتمند شدن نیز کاهش خرج کردنها و افزایش درآمد بیشتر است. از همین امروز برنامه ای تهیه کنید که ده درصد درآمد خود را برای پرداخت بدهی ها و پس انداز در نظر بگیرید. با این کار میتوانید پایه های ثروتمند شدن خود را بریزید.

افراد ثروتمند را بررسی کنید

چارلز گیول میگوید:

اگر شما میخواهید درباره پول چیزی یاد بگیرید آن را از شخصی یاد بگیرید که مقدار زیادی از آن را در اختیار دارد.

یکی از موثرترین راههای ثروتمند شدن این است که وقت خود را با کسانی بگذرانید که قبلاً ثروتمند شده اند. فقط دقت داشته باشید که منظور از ثروتمند چیزی فراتر از داشتن دارایی فراوان است. منظور کسانی است که الگوهای ثروت هستند، کسانی که در کنار دارایی فراوان، از سبک درست زندگی، از شخصیت و منش صحیح برخورداند و ثروت را به بهای نابود کردن خود، خانواده و جامعه کسب نکرده اند.

مخزن مالی خود را بسازید

هر چه ذخیره پولی بیشتری در بانک داشته باشید، زمانی که ایده ای به ذهنتان میرسد یا پیشنهاد یک کسب و کار و یا سرمایه گذاری به شما داده میشود بهتر و سریعتر میتوانید از این فرصت بهره ببرید.

قانون ۸۰/۲۰ را در کار و زندگی خود به کار بگیرید

اقتصاددان قرن نوزدهم ویلفردو پارتو اولین کسی بود که خاطرنشان کرد تقریبا ۸۰ درصد ثروت جهان در دست ۲۰ درصد جمعیت جهان است. این قانون در دیگر ابعاد زندگی نیز صدق میکند. ۸۰ درصد نتایج شما از ۲۰ درصد کوشش ما به دست می آید. ۸۰ درصد ثروت شما از ۲۰ درصد مشتریان یا خدمات شما بدست می آید. تمرکز بر روی تمام این ۲۰ درصد میتواند به ما کمک کند که بر روی اولویت ها تمرکز کنیم و  زندگیمان را بر اساس آنها اولویت بندی کنیم.

با عشق و علاقه ی خود همراه شوید

وقتی عاشق کاری باشید و با عشق کاری را انجام دهید ناخودآگاه دیگران را جذب میکنید. همانطور که در مقاله ی زندگی استیوجابز گفته ام
استیو جابز بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل در یک مصاحبه به بینندگان توصیه میکرد که اگر میخواهید کاری را شروع کرده و در آن موفق باشید باید عاشق آن باشید. چون این کار سختی‌های بسیاری خواهد داشت و اگر عاشق آن نباشید شکست خواهید خورد. در مقاله هفت گام تبدیل علاقه به ثروت توضیح داده‌ایم که چگونه می‌توانید علاقه ی خود را به ثروت تبدیل کنید.

در مقاله ی هفت گام تبدیل علاقه به ثروت توضیح داده ایم که چگونه میتوانید از محور مورد علاقه خود کسب درآمد کنید. پیشنهاد میکنیم حتماً مقاله ی فوق را بخوانید.

همان قدر که واقعا ارزش دارید از دیگران تقاضای حق الزحمه کنید

پول نماد اعتقاد ما به محصولات و خدمات خودمان و دیگران است. سرج کاهیلی شاه می‌گوید:” وقتی انسان‌‌ها دچار خطا شوند ما اعتماد خود را به آن‌‌ها از دست میدهدیم یا حتی خودشان هم اعتماد به خودشان را بدون در نظر گرفتن ارزش کالا‌ها یا خدماتشان از دست می‌دهند. به همین صورت وقتی موفق شوند ما اعتماد فوق‌العاده‌ای به آن‌ها پیدا می‌کنیم یا حتی آن‌ها، بدون در نظر گرفتن ارزش کالا یا خدماتشان اعتماد بیشتری به خودشان پیدا می‌کنند. ”

به عبارت دیگر:

برای افزایش درآمد، کسب ثروت و رسیدن به آزادی مالی تنها داشتن کالاها و خدمات خوب در زمان و مکان مناسب کافی نیست بلکه شما باید اعتماد بیشتری به ارزشهای خود داشته باشید.

هر چقدر ایمان و اعتماد ما به خودمان و محصولات یا خدماتمان بیشتر باشید  بیشتر میتوانیم بابت آن از دیگران پول درخواست کنیم.

از درخواست افزایش حق الزحمه نترسید

برخی از مردم از اینکه به اندازه ی ارزش خود تقاضای حق الزحمه کنند واهمه دارند زیرا میترسند مشتریان خود را از دست بدهند. ولی هر زمان که قیمت خود را مطابق با ارزش واقعی خود بالاتر ببرید گرچه برخی مشتریان را از دست میدهید اما مشتریان دیگری بدست می آورید. برای اینکه ارزش هر ساعت کار خود را بدانید از فرمول زیر استفاده کنید:

درآمدی که در سال جاری میخواهید بدست آورید را در نظر بگیرید

سه رقم آخر را پاک کنید

عدد حاصل را بر دو تقسیم کنید

این ارزش هر ساعت کار شماست. اگر واقعاً میخواهید ارزش هر ساعت کار شما افزایش یابد باید کار متفاوتی انجام دهید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را بخوانید: ۴ راز اینکه چرا هرچه تلاش میکنیم ثروتمند نمیشویم

بر روی هدف افزایش درآمد و کسب ثروت تمرکز کنید

از تکنیکهای روانشناسی موفقیت استفاده کنیند، خود را هیپنوتیزم کنید، خود را شرطی کنید، ذهن نیمه هشیار خود را برنامه ریزی کنید و مرتباً بر روی هدف خود تمرکز کنید . به صورت روشن و واضح تصور کنید که چه چیزی میخواهید و زمان خود را برای انجام فعالیتهای مرتبط صرف کنید.

یکی از روشهای خود هیپنوتیزمی استفاده از فایلهای سابلیمینال است. همانطور که در مقاله ی شیوه اسرارانگیز تغییر باورها مفصلا توضیح داده ام این فایلهای هیپنوتراپی به سادگی می توانند باورهای جدیدی را در ذهن نیمه هشیار شما ثبت کنند. به این ترتیب پنجره ای که شما از آن به دنیا نگاه می کنید تغییر خواهد کرد. و به همین ترتیب زندگی شما هم تغییر خواهد کرد.
ما در وب سایت یک پنجره با یک فناوری پیشرفته فایلهای صوتی برنامه ریزی ذهن را تولید کرده ایم. در حال حاضر فایلهای خود هیپنوتیزمی افزایش عزت نفس، مقابله با افسردگی ، مقابله با اضطراب ، موفقیت و روابط موفق در سایت قرار گرفته که به سادگی قابل دانلود است. در زیر می توانید جزئیات بیشتر این فایلها را مشاهده کنید.  به زودی فایلهای مربوط به  رفع مشکلات خواب، لاغری و اعتیاد نیز در سایت قرار خواهد گرفت.

از همین امروز زندگی خود را جشن بگیرید

از قدیم گفته اند شکر نعمت نعمتت افزون کند، کفر نعمت از کفت بیرون کند. یکی از تکنیکهایی که امروزه برای وفور نعمت و ثروت به انسانها توصیه میشود تکنیک قدردانی یا سپاسگذاری است.

وقتی بطور منظم بر جنبه های مثبت زندگی تمرکز کرده و بابت آنها سپاسگزاری میکنید، نه تنها سنت الهی بیشتر شدن نعمتها را فعال میکنید بلکه یک پیغام قوی از حس خوشبختی، موفقیت و ثروت به ذهن ناخودآگاه خود می فرستید. به این ترتیب احساس فقر رخ بر می بندد و احساس ثروت و خوشبختی جایگزین آن میشود.

به رفتن ادامه دهید

رئیس جمهور آمریکا کالوین کولیج در رابطه با قدرت مقاومت میگوید:

“هیچ چیز در دنیا جای پشتکار را نمیگیرد، حتی استعداد. مرمان ناموفق با استعداد بسیار زیادند. ضرب المثل نابغه هایی که پاداش نمی گیرند مشهور است. تحصیلات هم همینطور. جهان پر از تحصیل کرده های خراب شده است. پشتکار و عزم راسخ قادر به انجام کارها است. “

نتیجه: در پایان به خاطر داشته باشید که ثروت حقیقی تنها به وسیله پول اندازه گیری نمیشود. ثروت حقیقی داشتن سلامتی و احساس خوشبختی و  احساس ارزشمند بودن است. اما پول نیز بخشی از ثروت است که فی نفسه بد نیست و میتواند ما را به ارزشهای امنیت، آرامش، آزادی و خوشبختی رهنمون شود.

نویسنده: مرضیه فاطمی

برگرفته از کتاب زندگی خود را در هفت روز تغییر دهید. نوشته ی پل مکنا

دیدگاه‌ها (1)

*
*

    a_mvafa مهمان فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ پاسخ

    با سلام لطفا در صورت امکان نحوه پیدا کردن و نوشتن لیست اهداف و نحوه تعقیب اهداف را به صورت کاربردی و با مثال در سایت قرار دهید . اکثر مواردی که گذاشته اید کلیات است که در کتابهای مختلف هست اما به صورت کاربردی یک نمونه لیست هدف با زمانبندی و نحوه تعقیب و ارزیابی وجود ندارد. با سپاس