یک پنجره برای بهتر زیستن

راز دلبسته کردن شوهر- بخش دوم

راز دلبسته کردن شوهر

در مقاله قبل به سه راز دلبسته کردن شوهر پرداختیم. در این مقاله به ۲ راز دیگر دلبسته کردن شوهر می پردازیم.

اگر  مقاله ی قبلی را نخوانده اید می توانید از لینک روبرو بخوانید: راز دلبسته کردن همسر

راز چهارم: برای داشتن زندگی عاشقانه و رمانتیک با شوهر وقت و انرژی صرف کنید

 

زمانی که تازه عاشق می‌شوید فقط شما و شوهر تان هستید. در آن زمان برای یکدیگر و برای رابطه تان زیاد وقت میگذارید و از بودن با یکدیگر احساس صمیمیت و ارزشمندی می‌کنید. اما همچنانچه زندگی به جلو می‌رود مسئولیتها بیشتر می‌شود، مسئولیت مادر و پدر بودن، زندگی شغلی و حرفه ای و نگه داری از پدر و مادر سالمند اضافه می‌شود تا جایی که کم کم فراموش می‌کنید که چرا عاشق یکدیگر شده‌اید. در نتیجه برای شوهر خود کمتر وقت میگذارید و شوهرتان برایتان عادی می‌شود. اتفاقی که می‌افتد اینست که زمان به پیش می‌رود و کم کم برای یکدیگر به فردی بیگانه تبدیل می‌شوید که حالت شاعرانه، عاشقانه و رمانتیک خود را از دست داده‌اید.

اگر امروز وقتی شوهر شما به خانه بیاید و ببیند که خانه ای تمیز دارید میز شام مرتب چیده شده است و شما آراسته و زیبا شده‌اید آیا تصور خواهد کرد که مهمان دارید؟ چه خواهد شد اگر به او بگویید که “نه، همه اینها فقط برای اوست” ؟

ارتباط عاشقانه داشتن میان زن و شوهر نیازمند این است که تصمیم بگیرید طوری رفتار کنید که شوهر شما مرتب در موقعیت‌ها‌ی مختلف به این نتیجه برسد که هیچ کس دیگر در این دنیا به اندازه او برای شما ارزش ندارد.

برای داشتن زندگی عاشقانه، باید علیرغم همه مشغولیتهای بیرون و درون خانه و مراقبت از بچه‌ها‌، به خود و شوهر تان زمانهایی را اختصاص دهید که با هم تنها هستید، زمانهایی که دو نفری به گردش می‌روید، دو نفری مسافرت می‌روید و یا در منزل تنها هستید. حتما یک شب در هفته را به خود و شوهرتان به تنهایی، نه هیچ کس دیگر، نه بچه‌ها‌، نه خانواده‌ها‌ و نه دوستان اختصاص دهید. تا در آن بدون مسئولیت و بدون شغل به گردش بروید، قدمی‌بزنید و فقط و فقط برای یکدیگر باشید. دست کم سالی یک بار یک مسافرت یک هفته ای دو نفره بروید.

برخی میگویند که وقت و هزینه‌‌ی کافی برای این کار ندارند اما باور کنید اگر برای هم وقت نگذارید و عشق بین شما در گذر زمان کمرنگ و نابود شود، هزینه ای که باید برای بیماریهای روحی و جسمی‌ ایجاد شده و حتی بدتر از آن طلاق باید بپردازید به مراتب بیشتر از این است.

اگر این مسافرت را نداشته باشید بیماری و طلاق به سراغ شما می‌آید. شاید بگویید که حاضر نیستید که فرزندانتان را تنها بگذارید یا به کسی بسپارید و خودتان به مسافرت بروید. اما این را بدانید بزرگترین هدیه ای که ‌‌می‌توانید به فرزندانتان بدهید این است که رابطه‌ای پرمهر و پایدار میان شما و شوهرتان برقرار باشد. یک هفته دوری شما برای آنها به مراتب بهتر از مشاهده‌‌ی دعوا، اعصاب خوردی و یا طلاق شماست. شاید بگویید که نمی‌توانید یک هفته مرخصی بگیرید. اما اگر مریض شده بودید، اگر پایتان شکسته بود، اگر خویشاوندی از شما فوت کرده بود و اگر طلاق گرفته و وضعیت روحییتان به هم ریخته بود ‌‌می‌توانستید سر کار حاضر شوید؟ آیا در چنین شرایطی مرخصی نمی‌گرفتید؟ پس چه می‌شود که برای پیشگیری از این رخدادها و برای اینکه انرژی، شادی و عشق را به زندگیتان دعوت کنید یک هفته مرخصی نمی‌گیرید؟

شوهر خود را سورپرایز کنید و برای او خاطره خلق کنید

برنامه ریزی برای شگفت زده کردن شوهر یکی از راههایی است که ‌‌می‌توانید مستقیماً به او نشان دهید چقدر برایش اهمیت قائل هستید ضمن اینکه یک خاطره خوب خلق کرده‌اید. با این کار نه تنها شوهر خود را شاد می‌کنید، و خاطره ای می‌سازید بلکه خودتان به یک شادی و رضایت خاطر عمیق دست پیدا می‌کنید زیرا وقتی کاری غیر منتظره می‌کنید که با شخصیت شما جور در نمی‌آید آدرنالین در بدنتان جریان می‌یابد. برای این منظور از شیوه‌ها‌ی جذاب و خلاقانه برای ابراز عشق به شوهر استفاده کنید.

مثلا در وسایل او پنهانی نامه‌ها‌ی عاشقانه بگذارید، در محل کارش هدیه‌ها‌ی غافلگیر کننده بفرسید، برایش یک مهمانی رویایی ترتیب دهید و یک شب رویایی بسازید. یک روز کلا در خدمت او باشید، با او شوخی کنید. کودک شوید و با او شادی کنید.

راز پنجم: به نیازهای جسمی‌ شوهر خود توجه کنید

تفاوت عجیبی که بین زن و مرد وجود دارد اینست که “مرد محبت می‌کند برای رابطه جنسی در حالی که زن رابطه جنسی برقرار می‌کند برای محبت”. در یک نظرسنجی معلوم شد که برای بسیاری از مردان لذت بخش ترین لحظه ای که با همسر خود گذرانیده بودند زمان آمیزش بود در حالی که برای زنان زمانی بود که در آغوش گرفته شده، لمس، نوازش و بوسیده شده‌‌اند. برای بسیاری از مردان نشان دادن عشق خود از طریق آمیزش بسیار راحت‌تر از بیان لفظی است.

بسیاری از زنان عمل آمیزش را طوری انجام می‌دهند که گویی دین خود را ادا می‌کنند در حالی که بسیاری از مردان آمیزش را دوست دارند چون به آنها احساس دوست داشته شدن و پذیرفته شدن می‌دهد. مردی موضوع را اینطور مطرح میکرد:” آمیزش پیوسته به من این اطمینان خاطر را می‌دهد که زنم مرا دوست دارد و مرا قبول دارد. با اینکار احساس می‌کنم که با همسرم همبستگی نزدیکی دارم.

” این اصل مهم را از یاد نبرید برای آنکه مردتان از لحاظ احساسی خود را وقف شما کند، لازم است نیازهای جسمی‌ او برآورده شود. او نیاز دارد که بداند از لحاظ جنسی به او تمایل دارید. برای بسیاری از مردان رابطه جنسی مهم ترین گواه آنست که شما دوستش دارید و برای شما ارزشمند است. تنها در اینصورت است که از اینکه نیازهای عاطفی شما را مورد توجه قرار دهد احساس خرسندی می‌کند.

تلاش کنید که جوی لطیف و شاعرانه برای داشتن رابطه ای خوب ایجاد کنید. هر لباس و پوششی که شوهرتان دوست دارید را بپوشید و به طرز اغواگرانه ای زیبا باشید، فرزندانتان را به کسی بسپارید تا آسودگی خاطر داشته باشید. برای این مواقع از سلیقه شوهر در خرید لباس استفاده کنید.

بطور خلاصه، برای ایستادن و گل سرخی را بو کردن وقت بگذارید. برای انجام کارهای غیرمنتظره و جذاب، برای برداشتن گامهای کودکانه و برای خلق لحظاتی شیرین وقت بگذارید. به یاد داشته باشید که مسئولیت ایجاد روابط لطیف و شاعرانه بر دوش زنهاست. این زنها هستند که همیشه از احساسات استقبال می‌کنند، عاشق خواندن رمانهای عاشقانه و فیلمهای رمانتیک هستند. این زنان هستند که همیشه به دنبال راهی برای جذاب بودن و دلفریب بودن هستند. این در غریزه شماست و وظیفه شماست که برای حفظ این جنبه از زندگیتان تلاش کنید.

راز ششم: عزت نفس خود را تقویت کنید و مسئولیت شادی و خوشبختی خود را به عهده بگیرید

همسر و زن شادشاید به نظر عجیب باشد اما همسر خوب بودن تنها به معنی عشق ورزیدن به همسر و تامین نیازهای او نیست بلکه همسر خوب بودن نیازمند این است که خودتان را دوست داشته باشید، شاد باشید و مسئولیت شاد بودن خود را به عهده بگیرید.

مهم ترین چیزی که در ایجاد یک رابطه خوب باید بدانید اینست که مادامی‌ که خودتان را دوست نداشته باشید نمی‌توانید دیگری را دوست داشته باشید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که کس دیگری شما را دوست داشته باشد و نمی‌توانید دوست داشتن او را باور کنید و در یک کلام نمی‌توانید انتظار داشته باشید که او حس دوست داشتنی بودن را به شما بدهد.

عزت نفس اصلی ترین رکن زندگی موفق زناشویی

بانوان زیادی از من مشاوره می گیرند و از همسر و زندگی شان شکایت دارند. در حالی که وقتی بررسی می کنم ریشه ی مشکلات اغلب آنها یکی است. در برخی مقالات سایت به این موارد پرداخته ام، مواردی مثل احساس تنهایی زنان متاهل بعد از ازدواج یا در یک رابطه عاطفی، وابستگی عاطفی شدید زن به همسر، ترس از دست دادن عشق، محبت بیش از حد زن به شوهر و بهانه گیری های زنانه.  همانطور که در مقالات هم به آن پرداخته ام ریشه ی اکثر آنها یک چیز است: اینکه این زنان آنطور که باید خودشان را دوست ندارند و عزت نفس پایین دارند. اگر بخواهم یک راز بسیار مهم در داشتن یک زندگی زناشویی و یک رابطه عاطفی خوب را برملا کنم، آن راز عزت نفس بالا است. موضوعی که اکثر زنان خصوصا در جامعه ما از آن رنج می برند. من در این وب سایت مشخصا به موضوع عزت نفس بسیار پرداخته ام و مقالات و نیز محصولاتی در زمینه ی افزایش عزت نفس دارم که می توانید استفاده کنید.

مسئولیت شادی خود را به عهده بگیرید

برخی از شما ممکن است گمان کنید که مسئولیت همسرتان است که شما را شاد و سعادتمند کند. اما این مسئولیت او نیست. نمی‌توانید از صبح تا غروب صبر کنید تا شوهری که شب خسته از کار برمیگردد شما را شاد کند. با این انتظار هم خود را ناامید می‌کنید و هم همسرتان را فرسوده و دلمرده. خود را فراتر از یک همسر و یک مادر تعریف کنید. پیش از آنکه نقشتان را در مقابل دیگران تعریف کنید در مقابل خود تعریف کنید. شما رسالت دارید که برای رشد خود تلاش کنید و برای خودتان شادی خلق کنید و با این کار شوهر خود را هم شاد خواهید کرد و کمتر با بهانه گیری‌ها‌ی بی حاصل از او انرژی خواهید گرفت.

در مقاله ی عزت نفس و کیفیت زندگی ما، حکایت مرغ و تخم مرغ توضیح داده ایم که چطور رفتار ما بر روی عزت نفس ما و متقابلاً عزت نفس ما بر روی رفتار ما تاثیر میگذارد. پیشنهاد میکنیم برای تقویت عزت نفس خود حتماً مقاله ی فوق را بخوانید.

شادی خود را به تعویق نیندازید

برای شاد بودن خود از همین حالا و لحظه حال استفاده کنید و شاد بودن خود را به آینده واگذار نکنید. خود را از گروه “ای کاش”‌ها‌ بیرون بکشید و منتظر نباشید که یک رخداد بیرونی در آینده شما را شاد کند. زمان شاد بودن همین الان است. زمان گفتن دوستت دارم به شوهر،همین الان است. زمان خریدن آن لباس زیبا همین الان است. زمان رفتن به مسافرتی که مدتها منتظرش بودید همین الان است. زمان در اختیار گرفتن عنان زندگی و مسئولیت شادی و سعادتتان همین الان است.

زنی میگفت یک روز وارد خانه شدم و ناگهان نامه ای از شوهرم دیدم که نوشته بود من و خانه را ترک کرده و قصد دارد که با منشی اش ازدواج کند. او زن غافلی بود که گمان میکرد زندگی زناشویی تا ابد ادامه دارد. او میگفت همیشه با خودم میگفتم که بعد از بزرگ شدن بچه‌ها‌ فرصت کافی خواهم داشت که وقت بیشتری را به همسرم اختصاص دهم. من رابطه خود و همسرم را در هوا معلق نگه داشتم و به امید فردایی نشستم که فرصت کافی برای بهبود زندگیم داشته باشم.

غافل از اینکه این فرصت را برای همیشه از خودم گرفتم. همین حالا شروع کنید به غنیمت شمردن لحظه حال و بدانید که فردا شاید هرگز نیاید. اگر بدانید که شاید فردا دیگر هیچگاه همسرتان را نبینید آیا باز هم امروز را به ادامه بحث و دعوا میپردازید و یک عمر حسرت اینکه آخرین روز با هم بودنتان را به قهر سپری کردید به دوش میکشید؟ آیا تصمیم گرفته‌اید که زمان حالتان را سخت به کار و کسب درآمد بپردازید به امید اینکه وقتی پیر شدید به گردش و مسافرت‌ها‌یی که دوست دارید بروید؟ اگر چنین است آیا فکر کرده‌اید که شاید در آن زمان یکی از شما نباشد؟ یا اینکه به قدری بیمار و فرتوت باشید که نتوانید از مسافرت لذت ببرید؟ هرگز شادی و خوشبختیتان را به آینده موکول نکنید.

حال خود را با نگرانی آینده خراب نکنید

اگر پای صحبت بسیاری از زنان سالخورده بنشینید خواهند گفت که بیشتر عمرشان را صرف نگرانی‌ها‌یی کردند که هرگز اتفاق نیفتاد. بسیاری از احساسات و حتی رخدادهای زندگی شما تابع افکار شماست. بنابراین افکار نگرانی، یاس و درماندگی را دور بریزید. به جای صرف انرژی برای اندیشه‌ها‌ی منفی انرژی خود را صرف حل مسائل کنید.

مسائل و مشکلات خود را حل کرده و سر شوهر خود خالی نکنید

اگر کسی یا چیزی در جای دیگر شما را خشمگین و عصبانی کرده است هرگز آن را بر سر شوهرتان خالی نکنید. اگر کسی در زندگیتان هست که با او مساله ای حل نشده دارید- این شخص ‌‌می‌تواند رئیس شما در شرکت، همکارتان، دوستتان، خانواده تان و یا خانواده‌‌ی شوهرتان باشد، لازم است که با او رودررو شده و مساله تان را حل کنید نه اینکه انرژی منفی آن مشکل را به دوش کشیده و سر همسرتان خالی کنید.

با شوهر خود بر سر مسائل گفتگو کنید و از دعوا نترسید

اگر با همسرتان در امری مخالف هستید آن را مطرح کرده و مساله را حل کنید. از اینکه بحث و دعوا شود و از کوره در برود نترسید. خیلی از زنان از اینکه ترک شوند میترسند و از این رو هیچ گاه با همسرشان مخالفت نمی‌کنند. غافل از اینکه در مصاحبه ای مردان درست عکس این را اعلام کرده‌‌اند. آنها اعلام کرده‌اند که دیدار داشتن با زنانی که با هر چه مرد میگوید موافق هستند کسل بار است، بودن با زنی که همه‌‌ی بار تصمیم گیری را به دوش مرد میگذارد آنها را زیر فشار قرار می‌دهد. باید مهارت گفتگو با همسر را بیاموزید تا مجبور نشوید گره ای که با دست باز می شود را با دندان باز کنید. می توانید از فیلم آموزشی رازهای گفتگو با همسر استفاده کنید. در این فیلم به تفاوتهای زن و مرد در گفتگو می پردازیم و رازهای درخواست، درد دل ، شکوه و گفتگو با مرد را به زنان می آموزیم.

یادگیری اصول گفتگو نه تنها در بستر خانواده بلکه در ارتباط با هر کسی یک ضرورت است. اگر مهارتهای گفتگو را بیاموزید می توانید خواسته ها و احساساتتان را به شیوه ای نیکو بیان کنیدو چالش ها را بهتر مدیریت کنید. برای این منظور می توانید در کارگاه پرورش مهارت گفتگو که توسط تیم یک پنجره ارائه می شود شرکت کنید یا فیلم آموزشی هنر گفتگو به سبک دیالوگ را دانلود کرده استفاده کنید.

برای خود و نیازهایتان ارزش قائل باشید

اگر چیزی شما را ناراحت و خشمگین می‌کند، اگر خواسته و آرزویی دارید، اگر می‌خواهید کار متفاوتی انجام دهید اعلام کنید. احساسات بروز داده نشده هرگز از بین نمی‌روند. اگر آنها را ابراز نکنید سرانجام به شکل بیماری یا ناراحتی‌ها‌ی دیگر خود را نشان می‌دهند. اگر از گفتن حرف و نظر شخصیتان ترس دارید، هرگز صبر نکنید تا ترستان از بین برود چون هرگز اتفاق نمی‌افتد.

به خودتان احترام بگذارید

زنی که برای خودش احترام قائل است حس احترام شوهر را نسبت به خود بر می‌انگیزد. به خودتان تعهد بدهید که همیشه باور داشته باشید مهم ترین فرد در دنیا هستید. باید عزت نفس خود را تقویت کنید. برای این منظور با خود صادق باشید. از فریب خود بپرهیزید. خود را بپذیرید و احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید. اجازه دهید دیگران شما را همانطور که هستید ببینند و دقیقاً بدانند که چه احساسی دارید. با خودتان رو راست باشید و اگر کسی به شما آسیب زد با آن مقابله کنید.

شاید تعجب کنید اما برای اغلب مردان در انتخاب همسر به جای تمرکز بر ویژگی‌ها‌ی ظاهری ویژگی‌ها‌ی شخصیتی اهمیت دارد. برای مردان زنانی که همیشه شادند و در مورد خودشان احساس خوبی دارند بسیار جذابند. بالعکس، بودن در کنار زنی که شاد نیست باعث انبساط خاطر مرد نخواهد شد. اگر زن ناشادی باشید که تلاش شوهرتان برای شاد کردن شما به نتیجه نرسد به احتمال زیاد شما را ترک خواهد کرد. برای مردان سخت است که وقت خود را با زنی بگذرانند که همیشه می‌خواهند بیش از آنچه دارند و ‌‌می‌توانند از آنها انرژی بگیرند. زنی که شاد و سرزنده و خرسند است دل همسرش را شاد و روشن می‌کند.

از مسامحه و تعلل دست بردارید

هر شب لیستی از کارهایی که باید فردا انجام دهید را یادداشت کرده و فردا به انجام آنها اهتمام ورزید. هرگز اجازه ندهید ذهنتان تلنباری از نگرانی و ترس پیرامون کارهایی شود که باید انجام دهید. نگرانی برای انجام یک کار چند برابر انجام آن انرژی می‌گیرد. مسامحه و تعلل طاقت فرساست. اگر برای نگرانی انجام کار انرژی زیادی صرف کنید دیگر انرژی انجام خود کار را نخواهید داشت. اگر با ترس از شروع یک کار آن را تعویق بیندازید آن ترس هرگز به خودی خود از بین نمی‌رود و شما موفق نمی‌شوید کار خود را انجام دهید.

زمانی را برای رسیدگی به خودتان اختصاص دهید

شما مشابه یک کوزه پر از عشق هستید و شوهر و فرزندانتان لیوانهای خالی هستند. اگر فقط عشق نثار آنها کنید و وقتی برای رسیدگی به خودتان اختصاص ندهید به زودی ظرف وجود شما تهی خواهد شد و انرژی شما تمام خواهد شد. شما شخص خیلی مهمی‌ هستید و ارزش این را دارید که برای رسیدگی به خودتان وقت و انرژی صرف کنید.

با خودتان مهربان و خوش رفتار باشید و خودتان را تحویل بگیرید. برای هر کس رسیدگی به خود معنای خاص خود او را دارد. مشخص کنید که چه چیزی برای شما به مثابه پر کردن کوزه عشق است: تغییر رنگ یا مدل مو، کاشت ناخن، مطالعه کتاب، ثبت نام در کلاس ورزشی، خرید، استخدام یک پرستار که هفته ای چند ساعت از بچه‌ها‌ مراقبت کند، اسخدام یک مستخدم که هفته ای یک بار منزل را نظافت کند، مشاهده تلویزیون، کرایه ماشین گران قیمت، رفتن به گردش و غیره. و حتماً به آن کار بپردازید.

عشق و محبت همچون دانش است هر چه بیشتر داشته باشید بیشتر ‌‌می‌توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. تنها چیزی را ‌‌می‌توانید به دیگران ببخشید که خودتان داشته باشید، اگر خودتان را دوست نداشته باشید و به نیازها و خواسته‌ها‌ی خود بی توجه باشید چیزی برای بخشیدن نخواهید داشت.

اگر می‌خواهید تنهایی به خرید بروید و نیاز دارید که شوهر و یا فرزندانتان را توجیه کنید به خوبی به آنها بگویید نیاز دارید کوزه عشق خود را پر کنید تا بتوانید عشق بیشتری نثار آنها کنید. به یاد داشته باشید که این شما هستید که ‌‌می‌توانید تشخیص دهید که کوزه شما خالی است یا نه. انتظار نداشته باشید که آنها تشخیص دهند. پس اگر خسته‌اید و یا حوصله ندارید به نرمی‌ به آنها بگویید و به پر کردن کوزه عشق خود بپردازید. در غیر اینصورت از خودتان متنفر شده و سرانجام در این راه تلف خواهید شد.

همسر خوب

خود را بشناسید و خواسته‌‌ی دل خود را پی بگیرید

برای شاد بودن لازم است بدانیم که چه چیزی ما را شاد می‌کند و به ما احساس رضایت و خوشبختی می‌دهد و به همان کار بپردازیم. بسیاری از ما در عمق وجودمان به خوبی می‌دانیم چه چیزی ما را خوشحال می‌کند اما عمری خود را در پشت نقاب راضی کردن دیگران پنهان می‌کنیم. از زمانی که کودک هستیم خود حقیقیمان را قربانی باید‌ها‌ و نباید‌ها‌یی می‌کنیم که بزرگتر‌ها‌ برایمان تعیین کرده‌اند و گاهی تا پایان عمر یاد نمیگریم که با خود صادق باشیم و راه خودمان را برویم.

مهم ترین فردی که باید یاد بگیرید که او را راضی کنید خودتان هستید. اگر شما شاد و خشنود باشید همه افرادی که در اطراف شما هستند نیز شاد و خشنود خواهند بود. اگر زمانی بدلیل اینکه کودک بودیم گمان کردیم که هر چه بزرگترها میگویند صحیح است و حرفهای آن‌ها‌ را، حتی قضاوتهای اشتباهی که راجع به ما و تواناییهایمان داشتند، پذیرفتیم و راهی که آنها نشان دادند رفتیم دلیل نمی‌شود که هنوز هم آنها را بپذیریم و همان راه را برویم.  همه‌‌ی ما یک راهنمای درونی داریم که صلاح ما را به خوبی می‌داند اما بسیاری از ما آنقدر به خودمان اطمینان نداریم که بتوانیم به ندای درونمان گوش دهیم. هیچ وقت دیر نیست.

اگر سی سال دارید و تازه به این نتیجه رسیده‌اید که سالها دوست داشته‌اید پزشک شوید، یا وکیل شوید هرگز دیر نیست. این راه را شروع کنید. وقتی در راه تحقق خودتان و رویای اصیلتان گام بردارید انسان شادتری خواهید بود و مطمئن باشید که اطرافیانتان هم از بودن با شما بیشتر شاد خواهند بود.

هویت مستقل خود را پیدا کنید

برخی از زنها به قدری هویتشان با همسر بودن و مادر بودن گره خورده است که نمی‌توانند خارج از اینها تعریفی از خود داشته باشند. سعی کنید هویت مستقل خود را پیدا کنید و راه مستقل خود را بروید حتی اگر سنی از شما گذشته باشد. برای اینکه خودتان را بشناسید صادقانه به این دو سوال پاسخ دهید: ۱- اگر قرار باشد بابت کاری که انجام می‌دهم به من دستمزد داده نشود باز هم به این کار ادامه می‌دهم؟ ۲- اگر تنها یک سال دیگر زنده باشم، آیا کاری که هم اکنون انجام می‌دهم را ادامه می‌دهم؟

اگر پاسخ منفی است پس چرا در خلال این سالها دست از کارتان بر نمی‌دارید. شاید به زودی فرصت عمر شما به پایان برسد و در اینصورت عمر خود را برای انجام کاری که دوست نداشته‌اید هدر داده‌اید.

از تلاش برای جلب رضایت شوهر دست بردارید

اگر فکر می‌کنید که ‌‌می‌توانید تلاش کنید تا رضایت شوهر خود را جلب کنید سخت در اشتباهید. بسیاری از زنانی که آنقدر به شوهر خود توجه می‌کنند که از خودشان غافل می‌شوند، و همه تلاششان در راستای جلب رضایت همسرشان است دست آخر طرد شده و رها می‌شوند. وقتی از خودتان دست میکشید، وقتی همه چیزتان را رها می‌کنید چطور انتظار دارید که شوهرتان با یک “هیچ” با یک سربار با یک طفیلی زندگی کند؟ وقتی از همه چیزتان دست میکشید وجودتان تحلیل می‌رود و شور زندگی در شما رخت بر می‌بندد. برای بسیاری از مردان زندگی کردن در کنار زنی که هیچ عقیده ای از خود ندارد سخت و کسالت بار است.

اگر تا کنون همه چیزتان را وقف شوهرتان کرده‌اید و اکنون می‌خواهید خودتان باشید شاید احساس کنید که شوهرتان در ابتدا مقاومت نشان می‌دهد. اما اگر در این کار مداومت به خرج دهید احترامی‌ که لازم دارید را از سوی او دریافت می‌کنید و به یکی از عناصر مهم در پایدار بودن یک رابطه دست می‌یابید.

برای مطالعه ادامه مقاله از این لینک استفاده کنید: راز دلبسته کردن شوهر 

نویسنده: مرضیه فاطمی، مدرس بسته آموزشی زن موفق در زندگی مشترک

دیدگاه‌ها (5)

*
*

  لیلا مهمان آذر ۱۶, ۱۴۰۲ پاسخ

  با سلام و عرض ادب...واقعا دست مریزاد خانم دکتر عالی بود ممنون از زحمات بی کرانتون ..الهی اگاهی و خوشبختی یه زوج بشه روشنایی زندگی شما چون واقعا با نشر این مقاله کمک شایانی به زوج ها کرده اید انصافا مطالب عالین

  سالومه مهمان خرداد ۲۸, ۱۳۹۹ پاسخ

  چقدر مطالبتون عالی بود. من چندین وقت پیش برای خوب جلوه دادن کنار شوهرم از فروشگاه عطر و ادکلن که از دوستای بنده هم هست یک رایحه خوب خریدم و به نظر خودم با زدن اون عطر کلی شوهرم رو به ذوق میاورم. اما قضیه کاملا برعکس شد. و کلا خیلی از کارایی که می کنم بر عکس در میان و نتیجه عکس میدن. بلاخره به ذهنم رسید که برای راهکار های شوهر داری یه سرچی بکنم که با سایت شما و این مطلب زیبا برخوردم.

  مارتین مهمان فروردین ۲۵, ۱۳۹۶ پاسخ

  سلام.من یه نخبه علمی هستم .کتاب ((عشق تا ثروت)) خیلی زیبا بود .خسته نباشید امیدوارم به کارتون ادامه بدین.با تشکر

   مرضیه فاطمی مدیر کل فروردین ۲۶, ۱۳۹۶ پاسخ

   با سلام
   خیلی متشکرم از لطف و توجه شما. باعث افتخار است که فعالیتهای ما مورد توجه نخبگانی چون شما قرار گرفته است. امیدوارم سری هم به محصولات ما بزنید. ما همه تلاش خود را کرده ایم تا بهترین و کاربردی ترین محتواها را برای مخاطبان عزیزمان تولید کنیم.
   با تشکر
   مرضیه فاطمی

  تورج مهمان فروردین ۲۰, ۱۳۹۶ پاسخ

  با سلام و ادب
  بسیار زیبا بود موفق باشی